Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021r.

Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021r.

21 Kwietnia 2021

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcjach on line, na których mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii, dzięki przygotowanym przez nauczycieli prezentacjom, quizom i różnego rodzaju zabawom.
Troskę o naszą planetę dzieci okazały wykonując ciekawe prace plastyczne.
Przed państwem galeria prac klasy 1 a i 1 b.

Dzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień ZiemiDzień Ziemi

Zapraszamy do obejrzenia teatrzyku p. Małgorzaty Strzałkowskiej przygotowanego przez klasę 2b z okazji Dnia Ziemi: