30 MAJ 2020

Nadal wstrzymane stacjonarne otwarcie szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla ósmych klas.

Podjęto decyzję o dalszym wstrzymaniu stacjonarnego otwarcia szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla uczniów ósmych klas.

Czeladź, 30.05.2020r.

Niestety, w ciągu mijającego tygodnia nie nastąpiła poprawa sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa śląskiego. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych zakażeniach wśród pracowników kopalń, a przecież wielu mieszkańców naszego miasta pracuje na co dzień w branży górniczej.

Ponadto zbliża się termin przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, dlatego chcemy zminimalizować ryzyko transmisji wirusa na teren szkoły z zewnątrz. W naszych działaniach nie zamierzamy ograniczać się jedynie do wstrzymania otwarcia szkół dla klas I-III oraz konsultacji dla uczniów ósmych klas. Dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji naszych szkół podstawowych.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników naszych placówek oświatowych jest dla nas najważniejsze. Wszelkie nasze działania skupiają się obecnie na zapewnieniu jak najlepszych warunków dla uczniów, którzy już wkrótce przystąpią do swojego pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Dlatego prosimy o zrozumienie naszej decyzji. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.