17 WRZ 2019

„SOS dla rodziny”.

1. W ramach współpracy z Ośrodkiem Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, zapraszamy zainteresowanych rodziców na cykl bezpłatnych warsztatów Sos dla Rodziny. Program obejmuje zagadnienia:

1. Jak sobie radzić z doznawaniem przemocy i wykorzystywaniem?
  2. Jak udzielić pierwszej pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia?
  3. Jak powstaje uzależnienie, co powinno mnie zaniepokoić?
  4. Jakie są potrzeby wieku dorastania? Jak wyznaczać dzieciom granice?

Zapisy prowadzi Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie

Można również skontaktować się z pedagogiem szkolnym.

2. Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie zaprasza rodziców i opiekunów na bezpłatne warsztaty w ramach projektu „SOS dla rodziny”.

Tematyka warsztatów :

1. Uzależnienia dzieci i młodzieży – jak powstaje uzależnienie, pierwsze sygnały ostrzegawcze, które powinny zaniepokoić rodzica; - zajęcia poprowadzi funkcjonariusz Miejskiej i Powiatowej Komendy Policji w Będzinie

1. Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia – nauka udzielania pierwszej pomocy w momencie zagrożenia zdrowia i życia – zajęcia poprowadzi ratownik medyczny – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

1. Specyficzne problemy używania środków psychoaktywnych – jak radzić sobie z doznawaniem przemocy i wykorzystywania, - zajęcia poprowadzi psycholog- pracownik OWDiR

1. Potrzeby wieku dorastania, wyznaczanie granic – jak wyznaczać granice przedszkolakowi, a jak nastolatkowi- - zajęcia poprowadzi psycholog- pracownik OWDiR

Projekt realizowany będzie w okresie wrzesień – grudzień 2019 r.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny
w Będzinie w wyznaczonych terminach (jeden piątek w miesiącu godz. 16.30 – 19.30).

Przewidujemy dla uczestników poczęstunek kawowy.

Osoby uczestniczące w cyklu warsztatów otrzymają zaświadczenie o udziale
w projekcie.

Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z OWDiR w godzinach pracy Ośrodka. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny
ul. Ignacego Krasickiego 17
42-500 Będzin

Tel. 32/ 267-43-52

Projekt jest dofinansowany ze środków Województwa Śląskiego w ramach Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w województwie śląskim na lata 2016-2020.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz