Strona główna/Aktualności/Nowa rzeczywistość w covidzie - czyli jak uzyskać (..)

Nowa rzeczywistość w covidzie - czyli jak uzyskać równowagę w czasie pandemii.

29 Grudnia 2020
warsztaty psychologiczne

Nowa rzeczywistość w Covidzie - czyli jak uzyskać równowagę w czasie pandemii.

Od dziesiątego do piętnastego grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne: "Nowa rzeczywistość w Covidzie- czyli jak uzyskać równowagę w czasie pandemii.
Organizatorem zajęć był Wydział Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Czeladź.
 Warsztaty online, zostały przeprowadzone w klasach IV-VIII przez psychologów z Ośrodka Profilaktyki Społecznej w Krakowie. Uczniowie rozmawiali na temat problemu izolacji, samotności, braku kontaktu z rówieśnikami, starali się znaleźć sposoby radzenia sobie w nowej rzeczywistości.
 Spotkania dotyczyły także uzależnień i ich negatywnych skutków oraz możliwości im przeciwdziałania.
Prowadzący przypomnieli ważny numer telefonu.
Jest nim 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Aktywność i otwartość naszych uczniów zadziwiła prowadzących. Dzieci czuły ogromną potrzebę rozmowy o tak trudnej dla wszystkich obecnej rzeczywistości.