Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 5

21 Kwietnia 2023

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia pod hasłem „Inwestuj w naszą planetę”.

W naszej szkole, z okazji Dni Ziemi, uczennice klas ósmych: Hanna Dziwosz, Lilianna Jeziorowska, Maja Lipińska oraz Karolina Kacperek przygotowały i przeprowadziły interesujące dla uczniów klas 6 warsztaty ze znajomości zasad segregacji odpadów w formie quizów, prezentacji i konkursu na eko - mistrza. Zajęcia wywołały pozytywne emocje, dobrą rywalizację, każdy chciał wykazać się znajomością zasad segragacji odpadów.

Możemy mieć pewność, że do naszej szkoły uczęszczają uczennice i uczniowie, którzy mają świadomość jak ważne są działania dla ochrony naszej planety Ziemi.

DZ1

DZ2

DZ3

W poniższym linku znajdą Państwo odpowiedzi uczniów naszej szkoły na pytanie:

Dlaczego Ziemia jest bardzo ważna, dlaczego należy o nią dbać?