Strona główna/Projekty/SZKOŁA NA PIĄTKĘ

SZKOŁA NA PIĄTKĘ

Szkoła na Piątkę”

Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)

numer naboru: FESL.06.02-IZ.01-020/23.

Kwota dofinansowania: 286 780,55 zł

Całkowita wartość projektu: 301 874,27 zł

Realizator: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi.

Wnioskodawca: Miasto Czeladź

Głównym celem projektu pn. „Szkoła na piątkę!” jest objęcie specjalistycznym wsparciem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi [gr.doc:153 (75K / 78 M)], w tym przede wszystkim:

• uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
  • opinię o specyficznych trudnościach w uczeniu się,
  • uczniów uzdolnionych,
  • uczniów przejawiających deficyty w obszarze umiejętności społecznych,
  • nadpobudliwości psychoruchowej,
  • koncentracji uwagi i skupienia się,
  • uczniów z doświadczeniami migracyjnymi i uchodźczymi,
  • uczniów przejawiających problemy wychowawcze, rówieśnicze jak również emocjonalne.

Realizacja projektu pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych, umożliwienie rozwoju osobistego, włączenie w życie społeczne, poprawę relacji i komunikacji, wskazanie alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, a także integrację, rozwój tolerancji i otwartości na wszelkie odmienności.

Zaplanowane działania w ramach projektu:

• Trening Umiejętności Społecznych
  • Mindfulness
  • Robotyka
  • Zajęcia dla uczniów uzdolnionych z matematyki
  • Zajęcia dla uczniów uzdolnionych z chemii / fizyki
  • Zajęcia dla uczniów uzdolnionych z języka angielskiego
  • Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języka angielskiego
  • Zajęcia przygotowawcze do egzaminu 8-klasisty z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego

Ponad to w ramach projektu wsparciem zostaną objęci także rodzice w zakresie umiejętności skutecznej komunikacji z dzieckiem oraz relacji rodzinnych, jak również kadra pedagogiczna naszej szkoły w obszarze działań indywidualizujących proces kształcenia, ujednolicenia wiedzy
i umiejętności w obszarze pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniami uzdolnionymi, a także z doświadczeniami migracyjnymi/uchodźczymi.

Zadania zaplanowane w projekcie będą realizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi.

Okres realizacji projektu to 01.09.2024- 30.09.2025.

Autorzy projektu: Magdalena Makuch-Zielińska (psycholog szkolny), Marzena Działach - Cieślik (pedagog szkolny)